SEO optimalizácia

Čo je SEO optimalizácia a prečo ju mať na svojom webe!

SEO Optimalizácia
Čo je SEO optimalizácia?

Pár klientov mi položilo nasledovnú otázku:  „čo je to SEO optimalizácia, a prečo by som ju mal mať na svojom webe?! A preto som sa rozhodol, že prvý článok na tomto blogu bude práve o SEO optimalizácií

Čo je to SEO optimalizácia?

SEO  je skratka anglikého slova  Search Engine Optimization, čo v preklade znamená optimalizácia pre vyhľadávače. Prvé seo optimalizácie vznikli už v 90 rokoch minulého storočia. Prvé „bum“ zažili až začiatkom 21. storočia, kedy pribúdali weby a bolo potrebné tieto weby „nájsť“, čo najjednoduchšie.

Ako funguje SEO optimalizácia?

Optimalizáciou sa snažíme propagovať web stránky k lepším umiestneniam v neplatených, takzvaných organických výsledkoch. Optimalizáciou sa zvyšuje návštevnosť stránok a zároveň počet konverzií. Hlavnou výhodou je, že ľudia väčšinou to čo potrebujú, hľadajú práve prostredníctvom vyhľadávania na google. Ak máte eshop alebo web, tak mi určite dáte za pravdu, že by bolo skvelé, ak by sa váš web zobrazoval na popredných priečkach.

Treba si však uvedomiť a často to prizvukujem aj svojim klientom, že v dnešnej dobe je SEO „beh na dlhú trať“ a je čoraz zložitejšie sa dostať na popredné priečky vo vyhľadavaní.

Existujú určite parametre, ako robiť kvalitnú SEO optimalizáciu, napríklad: linkbuilding, H nadpisy, správna analýza kľúčových slov. Avšak nikto presne nepozná, aké algoritmy používa google, okrem googla samotného.

Preto každá agentúra, freelancer používa vlastné know-how, ako sa dostať čo najvyššie vo vyhľadávačoch.

Prečo by ste mali začať optimalizovať váš web?

Už som to spomenul vyššie, ale opakovanie je matka múdrosti, preto to napíšem ešte raz.

V dnešnej dobe, kedy denne vnikajú desaťtisíce nových webov je potrebné, aby ľudia našli to čo hľadajú, čo najjednoduchšie a pre nich, čo najpresnejší výsledok.

Ak niekto hľadá vo svojom okolí hotel, tak väčšinou zadá napríklad hotely BB a google mu automaticky vyhodí najbližšie hotely v jeho okolí. 

Takto funguje seo optimalizácia zjednodušene.

Ak máte svoj vlastný web alebo internetový obchod, tak by ste určite mali pouvažovať nad SEO optimalizáciou.

Treba mi na to odborníka alebo to zvládnem aj sám?

Hoci názory sú rôzne, tak ja tvrdím, že lepšie je to nechať na odborníka a vy by ste sa mali venovať tomu,  čo vám ide najlepšie a to je riadenie vášho biznisu. Keď sa vám napríklad pokazí auto, opravíte si ho samy alebo to zveríte do rúk odborníka? ( Tento príklad platí pre všetkých okrem mechanikov 😀 )

Pevne verím, že by ste s autom išli do servisu. Hoci aj v tejto problematike je veľa návodov na internete, ako si opraviť auto, ale ak nie ste odborník na autá, tak vždy je lepšie  nechať to  na odborníka.

Ak sa vám článok páčil, budem rád, ak ho odporučíte aj svojim priateľom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *